možnosti plateb

O našich RAW dortech

Raw dorty neboli vitariánské (resp. též syrové či živé) dorty jsou dorty čistě rostlinného původu. Tyto dorty neprošly tepelnou úpravou při teplotách nad 42°C a totéž platí i pro suroviny, ze kterých byly vyrobeny. Dorty tak neztrácí svou enzymatickou kvalitu, jsou plné živých rostlinných bílkovin, přírodních cukrů a esenciálních tuků. Jejich konzumací se nedopouštíte žádných prohřešků vůči svému tělu a zdraví. Tělu a zdraví můžete dokonce významně prospět. Věděli jste, že prostřednictvím syrové stravy se léčí nevyléčitelné nemoci již více jak 50 let?

Jak je možné, že raw dortíky jsou tak chuťově vynikající a zdravé současně? Je to vůbec možné? Samozřejmě, že ano, zde je výčet základních vlastností našich raw dortíků, které se snažíme připravovat z těch nejlepších dostupných surovin a nejhodnotnějších plodin rostoucích po celé naší planetě:

Žádné rafinované cukry!

Do našich dortíků a ani žádných jiných produktů za žádných okolností nepoužíváme rafinované cukry, pouze zdravá, přírodní sladidla. Žádný cukr moučka, žádný krystal a ani jeho mylně označovanou „zdravější“ verzi třtinový cukr, nic takového. Naše dortíky sladíme na přání zákazníků buď kvalitním českým medem od certifikovaného včelaře, agávovým sirupem, nebo xylitolem (nerafinovaný přírodní březový cukr), který je vhodný pro diabetiky a osoby s kvasinkovým onemocněním.

Včelí med

Navzdory názoru ortodoxních veganů, že se jedná o neakceptovatelný živočišný produkt, považujeme včelí med za opravdový zázrak přírody a jeden z nejlepších všeléků. Obsahuje celé spektrum antioxidantů a navíc rovněž protizánětlivé polyfenoly podporující imunitu. Na rozdíl od dalších přírodních sladidel, je nám geograficky jeho produkce opravdu nejbližší a můžeme bez problémů nahlédnout do jeho výroby a reálně kontrolovat jeho kvalitu. Díky vyšší úrovni jeho glykemického indexu však není vhodný pro diabetiky. Máme včelí med opravdu rádi, ale volbu použitého sladidla necháváme na našich zákaznících.

Agávový sirup

Sirup z agáve je mexické přírodní nerafinované sladidlo s vysokým obsahem fruktózy. Ta je sladší než řepný cukr a stejnou sladivost lze dosáhnout již s cca polovinou kalorií. Proto je vhodný např. při boji proti nadváze. Díky příznivému glykemickému indexu může být vhodné sladidlo pro diabetiky – závisí to však od úrovně nemoci a vhodnost konzumace proto doporučujeme v případě diabetiků konzultovat s lékařem.

Xylitol

Někdy bývá označován jako březový cukr, obvykle se získává buď ze dřeva břízy, nebo ze stvolů kukuřice, získaná látka je v obou případech totožná. Xylitol je díky svým vlastnostem vhodným sladidlem pro diabetiky, což si můžete ověřit konzultací u svého diabetologa. Jeho metabolická přeměna nevyžaduje inzulín. Uvádí se, že má velmi nízký glykemický index, GI 7. Proto pomáhá udržet nízkou a stabilní hladinu krevního cukru. Významné je, že rovněž neškodí zubům. Z tohoto důvodu je jako přírodní sladidlo součástí mnoha bonbónů a žvýkaček.

Žádná mléčná laktóza

V žádném našem výrobku a za žádných okolností nepoužíváme žádnou přísadu, která by mohla obsahovat mléčnou laktózu. Tedy žádné živočišné mléko, smetana a ani máslo.

Žádný lepek

Téměř všechny naše produkty jsou vhodné pro lidi s celiakií - tedy lepkovou intolerancí, protože neobsahují lepek. Protože ale naše produkty obsahují různé druhy ořechů, na které jsou někteří lidi rovněž alergičtí, používáme ve vybraných produktech například ovesné vločky, které lepek obsahují. Rovněž v tomto případě je vše na domluvě, jak Vám dortík připravit, aby vyhovoval Vašim potřebám.

Žádné levné náhražky a nekvalitní suroviny

Naše dortíky neobsahují žádné náhražky, jsou složeny z kvalitních surovin, většinou z různých ořechů, bio panenského kokosového oleje, kakaového másla a v případě ovocných dortů velkého podílu ovoce. Výsledkem je opravdu kvalitní a hutný dort, který však není možné připravit s rozpočtem klasické bábovky, která je plná mouky, mléka a vajec, tedy nezdravých surovin se zlomkovou pořizovací cenou oproti opravdu kvalitním surovinám.

Ceny dortů

Dorty RAW jsou vyráběny z kvalitních surovin dovážených z celého světa, u kterých nám záleží na původu surovin a jejich zpracování. Používáme kvalitní kokosové oleje, kakaové produkty převážně z ekvádorské oblasti a nerafinovaná přírodní sladidla té nejvyšší jakosti. RAW dorty navíc nejsou nijak nastavovány jako typické tepelně upravované dorty - žádná vajíčka, mléko, kouka. Tím v dortech nevznikají žádné vzduchové bubliny a dorty jsou vysoce zahuštěné. Celý jejich objem je tvořen surovinami vysoké jakosti. Dorty jsou tak i při své relativně střední velikosti velmi syté a mají vyšší hmotnost při srovnatelné velikosti porcí v porovnání s konvenčními dorty. Všechny tyto faktory jsou příčinou relativně vyšší ceny v porovnání s běžnými dorty a  dezerty. Absence mouky a bílého cukru navíc zvyšuje stravitelnost, výživovou hodnotu dortů a prostřednictvím důležitých esenciálních tuků, přírodních cukrů a bílkovin dodávají vašemu tělu látky, které v běžných dortech nenajdete. Bez nadsázky můžeme tvrdit, že konzumace našich dortů je nejen mlsáním bez výčitek, nýbrž dokonce mlsáním, kterým svému tělu pomáháte. A co pomůže vašmu tělu, pomůže i vaší mysli!

Cena celých dortů je nastavena tak, že zaplatíte přibližně tři čtvrtiny dortu ve srovnání s cenou jednotlivých porcí, které jsou k prodeji v našem bistru FAST & HEALTHY. Při nákupu celého dortu tak máte jednu čtvrtinu dortu zcela zdarma! Toto lze znázornit následující tabulkou (příklad).

Druh dortu

Cena za porci v bistru 

(1/12 dortu)

Cena za 12 kusů koupených samostatně

Cena celého dortu Úspora za nákup celého dortu

Přepočtená cena za porci při nákupu celého dortu

(1/12 dortu)

Přepočtená cena za porci při nákupu celého dortu

(1/16 dortu)

Čokoládový dort s malinovou polevou

119 Kč 1 428 Kč 1 070 Kč (sladidlo med) 358 Kč 89 Kč 67 Kč

 

Doba výroby dortů

Dorty prodáváme vždy maximálně čerstvé. Z tohoto důvodu většinu dortů vyrábíme na zakázku. I tak míváme řadu dortů hotovou, takže pokud nemáte jednoznačnou preferenci, dort nebo jiný dezert skladem u nás najdete. U dortů, kde je dostupnost označena jako "Vyrobíme", je výroba zahájena až na základě objednávky. Obvykle garantujeme výrobu dortů do 24 hodin. Neznamená to však, že nemůže být vyroben i dříve. V případě, že na dort spěcháte, kontaktujte nás a my se pokusíme udělat maximum pro to, abychom vašim požadavkům vyhověli.

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat! Kontaktní údaje naleznete v záložce Kontakty.